Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular

Haberler

Sanatçı Mithat Körler Başkan Yaman`la Bir Araya Geldi

Eskişehirli sanatçı Mithat Körler, Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman`ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, konuğuna teşekkür etti. Ardından açıklama yapan Yaman, "Eskişehirli sanatçımız Mithat Körler beldemizi ve belediyemizi ziyaret ettiler. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Ziyaret sonunda Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman,sanatçı Mithat Körler`e hediye takdiminde bulundu.

Başkan Yaman, Belediye Personeliyle İftarda Buluştu

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bayırköy Belediyesi personelleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar sonrası bir konuşma yapan Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olmasını diledi. Yaman, "Birlik beraberlik ve kaynaşma ayı olan mübarek Ramazan ayının sevincini aynı sofrada paylaşabilmek için her yıl iftar programı düzenliyoruz. Kadir Gecesinde de tüm belde halkımıza iftar programı düzenleyeceğiz. 30 gün boyunca dua eden, Kuran-ı Kerim okuyan, oruç tutan, gününü şükür ile geçiren Müslümanlarımızın tüm dualarının kabul olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Yaman, Başkan Can`la Bir Araya Geldi

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya geldi.

Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Can, "Bayırköy Belediye Başkanı arkadaşım Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaretleri sebebiyle teşekkür ediyorum. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

Öğrenci Gezi turumuz bu yıl Nevşehir,Peri Bacalarına düzenlendi.

Her yıl  tekrarı yapılan Beldemiz başarılı öğrencilerimizei, öğretmenleri ile birlikte Ülkemizi tanıtma gezilerimiz kapsamında bu yıl ki gezimiz  Nevşehir, Ürgüp,Kapadokya , Avanos  bölgelerinde renber eşliğinde gerçekleştirildi.

BELDEMİZDE ORMAN YANGINI

Beldemizde yansıtıcının olduğu bölgede,bugün 2 Temmuz Pazartesi günü ,saat 16.30 civarında, nedeni bilinmeyen bir sebepten, orman yangını başladı. Yangının başladığı andan itibaren Ekiplerimiz olay yerine giderek ilk müdahaleye başladı Ancak arazinin dağlık olması sebebiyle yangina müdahale güç koşullarda ,arazözlerle yapılmaktadır.Yangına Orman yangını müdahale helikopteri,BAYIRKÖY Bilecik,Osmaneli,Vezirhan ,Orman Yangın İtfaiye ve arazözleri müdahalede ederken havadan da helikopter desteği sağlandı.

AŞURE İKRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.


Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN;
Aşure, birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır.Türk damak tadımızda tatlıya olan düşkünlüğümüz azımsanmayacak kadar da fazladır.
Birlik,beraberlik,yardımlaşma ve kaynaşma ,kardeşlik ve muhabbet aylarımızdan olan, mübarek Muharrem ayında tüm halkımıza ve pazarcı esnafımıza bugün öğle namazı çıkışında aşure ikramımızı gerçekleştirdik.Allahım kabul etsin inşallah.Geleneksel olarak her yıl düzenlenen bu tür etkinliklerle halkımızla daha çok birlikte olduklarını belirterek, dağıtılan aşurenin hayırlara vesile olmasını dileyip,tüm islam aleminin Muharrem ayını kutladı.