Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular

Haberler

Sanatçı Mithat Körler Başkan Yaman`la Bir Araya Geldi

Eskişehirli sanatçı Mithat Körler, Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman`ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, konuğuna teşekkür etti. Ardından açıklama yapan Yaman, "Eskişehirli sanatçımız Mithat Körler beldemizi ve belediyemizi ziyaret ettiler. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Ziyaret sonunda Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman,sanatçı Mithat Körler`e hediye takdiminde bulundu.

Başkan Yaman, Belediye Personeliyle İftarda Buluştu

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bayırköy Belediyesi personelleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar sonrası bir konuşma yapan Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olmasını diledi. Yaman, "Birlik beraberlik ve kaynaşma ayı olan mübarek Ramazan ayının sevincini aynı sofrada paylaşabilmek için her yıl iftar programı düzenliyoruz. Kadir Gecesinde de tüm belde halkımıza iftar programı düzenleyeceğiz. 30 gün boyunca dua eden, Kuran-ı Kerim okuyan, oruç tutan, gününü şükür ile geçiren Müslümanlarımızın tüm dualarının kabul olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Yaman, Başkan Can`la Bir Araya Geldi

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya geldi.

Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Can, "Bayırköy Belediye Başkanı arkadaşım Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaretleri sebebiyle teşekkür ediyorum. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

Öğrenci Gezi turumuz bu yıl Nevşehir,Peri Bacalarına düzenlendi.

Her yıl  tekrarı yapılan Beldemiz başarılı öğrencilerimizei, öğretmenleri ile birlikte Ülkemizi tanıtma gezilerimiz kapsamında bu yıl ki gezimiz  Nevşehir, Ürgüp,Kapadokya , Avanos  bölgelerinde renber eşliğinde gerçekleştirildi.

BELDEMİZDE ORMAN YANGINI

Beldemizde yansıtıcının olduğu bölgede,bugün 2 Temmuz Pazartesi günü ,saat 16.30 civarında, nedeni bilinmeyen bir sebepten, orman yangını başladı. Yangının başladığı andan itibaren Ekiplerimiz olay yerine giderek ilk müdahaleye başladı Ancak arazinin dağlık olması sebebiyle yangina müdahale güç koşullarda ,arazözlerle yapılmaktadır.Yangına Orman yangını müdahale helikopteri,BAYIRKÖY Bilecik,Osmaneli,Vezirhan ,Orman Yangın İtfaiye ve arazözleri müdahalede ederken havadan da helikopter desteği sağlandı.

AŞURE İKRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.


Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN;
Aşure, birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır.Türk damak tadımızda tatlıya olan düşkünlüğümüz azımsanmayacak kadar da fazladır.
Birlik,beraberlik,yardımlaşma ve kaynaşma ,kardeşlik ve muhabbet aylarımızdan olan, mübarek Muharrem ayında tüm halkımıza ve pazarcı esnafımıza bugün öğle namazı çıkışında aşure ikramımızı gerçekleştirdik.Allahım kabul etsin inşallah.Geleneksel olarak her yıl düzenlenen bu tür etkinliklerle halkımızla daha çok birlikte olduklarını belirterek, dağıtılan aşurenin hayırlara vesile olmasını dileyip,tüm islam aleminin Muharrem ayını kutladı.

Hurma ve Zeytin Fidanı Talebi hk

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!!!!!!!
Beldemizde,ikametgah eden ve ,Beldemiz mücavir alan sınırları içinde,arazisi bulunan vatandaşlarımıza,dağıtılmak üzere,ücretsiz olarak,hurma ve zeytin fidanı dağıtılacaktır.
Vatandaşlarımızın  ikametgah belgeleri ve tapu belgeleri ile birlikte ,Fatih Mahallesi Muhtarlığına müracaat etmeleri rica olunur.

BELDEMİZ İLKOKUL ÖĞRENCİ VE ÖĞRENMENLERİNDEN BAŞKAN BEY``E ZİYARET

Beldemiz İlkokul Öğretmen ve Öğrencilerimiz Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ettiler.Yarın yapılacak,10 Kasım Atatürk`ü anma programı öncesinde,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ile program hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ULU ÖNDER ATATÜRK ÜN ÖLÜMÜNÜN 80.YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ULU ÖNDER ATATÜRK ÜN ÖLÜMÜNÜN 80.YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.09/11/2018

10 Kasım 1938 Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ün ebediyete intikal edişinin 80 .ci yıl dönümü,her yıl bu tarih, Türk Milletinin hüzün günüdür.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK,Kurtuluş Savaşı mücadelesini,Türk Ulusunu arkasına alarak başarıyla kazanmış,ardından da,Vatanını muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için,önce Milletini temsil edecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmuş,Türkiye Cumhuriyetinin yönetim biçimi olan Cumhuriyeti ilan etmiş , İlke ve İnkılaplarıyla ,Türkiye Cumhuriyeti Devletinin medeni ve muasır devletler arasındaki yerini almasını sağlamıştır.
Atatürk ,Türkiye Cumhuriyetini "Ey Türk Gençliği , birinci vazifen Türk İstiklalini,Türk Cumhuriyetini muhafaza ve müdafa etmektir"diyerek aziz vatanımızı Türk gençliğine emanet etmiş birinci görevlerinin vatanlarını korumak olduğunu söylemiştir.Bizler ,bu Yüce Vatanı canımız pahasına korumalı,Atatürk İlke ve inkılaplarına sahip çıkarak,birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olarak kenetlenmeliyiz.
Bu Vesile ile; 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 80. yıl dönümünde rahmet,minnet ve şükranla yad ediyor;
Saygılar sunuyorum

E-BELEDİYE SİSTEMİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!!!

e-Belediye sistemimiz hizmete açılmıştır.

WEB SAYFAMIZ ÜZERİNDEN HER TÜR ÖDEMELERİNİZİ 7/24 SORGULAYABİLİR VE ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

Dünyanın her tarafında cehalet ve zulmün baş gösterdiği ,571 yılının Pazartesi gecesi Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) dünyaya gelmiş ve O’nun dünyaya gelmesiyle adeta yeryüzü,aydınlanmıştır.Sevgili Peygamberimizin öncülüğünü yaptığı İslam dini ile Bu dünyada birlik ,beraberlik,kardeşlik,adalet ve barış hakim olmuş,dünya huzura kavuşmuştur. 
Bu gece ve diğer kandil ve bayram geceleri Müslümanlar arasında büyük bir coşku ile kutlanmakta,gecenin feyzi ile Müslümanlar,gecelerini çeşitli ibadetler yaparak,ana,
baba,akraba ve mezarlık ziyaretleri yaparak geçirmektedirler.
Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan olumsuzlukların son bulması dilek ve temennisiyle ,Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedin (s.a.v) doğum yıldönümü olan ,Mübarek Mevlid Kandilinin ,Tüm İslam Alemine, Ülkemize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,
Sevgi ve Saygılarımı sunarım

Beldemiz İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizden Öğretmenler Gününe muhteşem kutlama.

Beldemiz İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizden Öğretmenler Gününe muhteşem kutlama.
Bugün Belediye Salonumuzda gerçekleşen etkinlikte,Öğrencilerimiz birbirinden güzel şiir ve oratoryoları seslendirerek duygusal ve hüzünlü dakikalar yaşattılar.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,öğretmenlerimize teşekkür ederek ,en kutsal görevin öğretmenlerimize ait olduğunu çünkü geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı aileden sonra kendilerinin yetiştirdiğini belirterek, Öğretmenler Günü anısına kendilerine küçük birer hediye takdiminde bulundu.

Beldemiz Sağlıklı Yaşam Merkezimizde bayanlarımıza yönelik gündüz ve akşam olmak üzere,eğitici-öğretici eşliğinde ,Fitness Kursu açılmıştır.

Beldemiz Sağlıklı Yaşam Merkezimizde bayanlarımıza yönelik gündüz ve akşam olmak üzere,eğitici-öğretici eşliğinde ,Fitness Kursu açılmıştır.Kursa katılmak isteyen Vatandaşlarımız,Sağlıklı Yaşam Merkezimize giderek gerekli bilgiyi alabilirler.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,Sağlıklı Yaşam Merkezimizin 2016 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu, isteyen her vatandaşımızın buradan yararlandığını belirterek,bu projenin ise eğitici eşliğinde olmasıyla ,vatandaşlarımızın daha bilinçli olarak sporlarını yapabileceklerini belirtti.
"Varmak istediğiniz noktaya henüz ulaşamamış olabilirsiniz ama dün olduğunuz noktadan daha ileridesiniz."

HAYIRLI CUMALAR...

Ey belâları defeden ALLAHIM Belaları bizden uzaklaştır. Allah muhafaza edicilerin en merhametlisidir. Muhakkak ki senin kudretin herşeye yeter. Hayırlı Cumalar.

ZİYARET...

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü KESKİN ve AK Parti İstanbul Teşkilatından ,Cevher Madencilik sahipleri Abdurrahman ve Ercan ELVEREN,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN `ı makamında ziyaret ettiler.


KADASTRO MÜDÜRÜMÜZ SN. SADIK YILDIRIM `` DAN ZİYARET...

Bilecik Kadastro Müdürümüz sn.Sadık YILDIRIM ,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret etti.

Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi fabrika müdürü,Murat GÜNEY``DEN ziyarett

Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi fabrika müdürü,Murat GÜNEY ,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ettiler.

BELDEMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK OLAN KİŞİSEL PULLARIMIZ TESLİM ALINDI.


Belediye Başkanlığımız ile Bilecik PTT Başmüdürlüğümüz arasında imzalanan protokol ile beldemizin tanıtımına katkı sağlayacak kişisel Pullarımız 28 Aralık Cuma günü teslim alındı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN YENİ YIL MESAJIDIR.

"Daha Kaliteli Bir Gelecek İçin, Durmadan Çalışıyoruz "Sloganımızla ,Beldemiz için hep daha ileriyi hedeflerken, 2019 yılının Tüm insanlığa ve Beldemiz Halkına bir önceki yıldan daha hayırlı bir yıl olmasını temenni eder,birlik,beraberlik içinde,sağlıklı , mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.

HAYIRLI CUMALAR...

Tüm islam aleminin Cuması mübarek olsun. Rahman ve rahim olan Rabbime daim şükürler olsun.Hz.PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) nurundan,şefaatinden ayırmasın yapılan dualarımızı kabul eylesin.

Bugün ,10 Ocak 2019 Çalışan Gazeteciler Günü,...

Dünyadan ve Yurttan gece gündüz demeden en ağır şartlarda,savaş- barış,soğuk- sıcak demeden ,tarafsız ve doğru olarak halkı bilgilendiren,değerli gazetecilerimizin bu özel günlerini saygıyla kutluyor,çalışma hayatlarında başarılar diliyoruz.