Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular

Başkanın Mesajları

Dünya Bilecik`liler Günü Kutlandı

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,kutlama ile ilgili olarak;

Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği olan, Bilecik İlimizin, o sıcak halkının Anadolu’nun tüm illerinde olduğu gibi,İstanbul’da da yaşadıklarını ve bir araya gelip Bilecikliler Derneğini  kurduklarını ifade ederek,bu geceyi düzenleyen İstanbul Bilecikliler Derneği Başkan ve Üyelerine, Bilecik Belediye Başkanı Sn. Selim YAĞCI’ya teşekkür etti.

Gecenin 11 Kasım 2011 Cuma akşamı ,Kartal Meydanında kutlandığını, soğuk ve yağışlı geçen geceye,yeni ,eski Bilecik Milletvekillerinin,İstanbul Milletvekillerinin,Merkez Valisi ve Vali Yardımcılarının,Belediye Başkanlarının,Çeşitli il ve ilçe başkanlarının katıldığını söyledi.

Gecede,günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların ardından ,Gebze Mehteran Takımının gösterisi ve Türk Halk Müziği sanatçısı ,Sümer EZGܒnün konseriyle devam ettiğini, plaket töreni ve Şifalı Pazaryeri bozası ,ayva ve nar ikramıyla sona erdiğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

Dünyanın her tarafında cehalet ve zulmün baş gösterdiği ,571 yılının Pazartesi gecesi Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) dünyaya gelmiş ve O’nun dünyaya gelmesiyle adeta yeryüzü,aydınlanmıştır.Sevgili Peygamberimizin öncülüğünü yaptığı İslam dini ile Bu dünyada birlik ,beraberlik,kardeşlik,adalet ve barış hakim olmuş,dünya huzura kavuşmuştur. 
Bu gece ve diğer kandil ve bayram geceleri Müslümanlar arasında büyük bir coşku ile kutlanmakta,gecenin feyzi ile Müslümanlar,gecelerini çeşitli ibadetler yaparak,ana,
baba,akraba ve mezarlık ziyaretleri yaparak geçirmektedirler.
Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan olumsuzlukların son bulması dilek ve temennisiyle ,Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedin (s.a.v) doğum yıldönümü olan ,Mübarek Mevlid Kandilinin ,Tüm İslam Alemine, Ülkemize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,
Sevgi ve Saygılarımı sunarım