Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular

Haberler

Sanatçı Mithat Körler Başkan Yaman`la Bir Araya Geldi

Eskişehirli sanatçı Mithat Körler, Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman`ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, konuğuna teşekkür etti. Ardından açıklama yapan Yaman, "Eskişehirli sanatçımız Mithat Körler beldemizi ve belediyemizi ziyaret ettiler. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Ziyaret sonunda Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman,sanatçı Mithat Körler`e hediye takdiminde bulundu.

Başkan Yaman, Belediye Personeliyle İftarda Buluştu

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bayırköy Belediyesi personelleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar sonrası bir konuşma yapan Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olmasını diledi. Yaman, "Birlik beraberlik ve kaynaşma ayı olan mübarek Ramazan ayının sevincini aynı sofrada paylaşabilmek için her yıl iftar programı düzenliyoruz. Kadir Gecesinde de tüm belde halkımıza iftar programı düzenleyeceğiz. 30 gün boyunca dua eden, Kuran-ı Kerim okuyan, oruç tutan, gününü şükür ile geçiren Müslümanlarımızın tüm dualarının kabul olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Yaman, Başkan Can`la Bir Araya Geldi

Bilecik`in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya geldi.

Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can`la bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Can, "Bayırköy Belediye Başkanı arkadaşım Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaretleri sebebiyle teşekkür ediyorum. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

Öğrenci Gezi turumuz bu yıl Nevşehir,Peri Bacalarına düzenlendi.

Her yıl  tekrarı yapılan Beldemiz başarılı öğrencilerimizei, öğretmenleri ile birlikte Ülkemizi tanıtma gezilerimiz kapsamında bu yıl ki gezimiz  Nevşehir, Ürgüp,Kapadokya , Avanos  bölgelerinde renber eşliğinde gerçekleştirildi.

BELDEMİZDE ORMAN YANGINI

Beldemizde yansıtıcının olduğu bölgede,bugün 2 Temmuz Pazartesi günü ,saat 16.30 civarında, nedeni bilinmeyen bir sebepten, orman yangını başladı. Yangının başladığı andan itibaren Ekiplerimiz olay yerine giderek ilk müdahaleye başladı Ancak arazinin dağlık olması sebebiyle yangina müdahale güç koşullarda ,arazözlerle yapılmaktadır.Yangına Orman yangını müdahale helikopteri,BAYIRKÖY Bilecik,Osmaneli,Vezirhan ,Orman Yangın İtfaiye ve arazözleri müdahalede ederken havadan da helikopter desteği sağlandı.

AŞURE İKRAMIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.


Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN;
Aşure, birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır.Türk damak tadımızda tatlıya olan düşkünlüğümüz azımsanmayacak kadar da fazladır.
Birlik,beraberlik,yardımlaşma ve kaynaşma ,kardeşlik ve muhabbet aylarımızdan olan, mübarek Muharrem ayında tüm halkımıza ve pazarcı esnafımıza bugün öğle namazı çıkışında aşure ikramımızı gerçekleştirdik.Allahım kabul etsin inşallah.Geleneksel olarak her yıl düzenlenen bu tür etkinliklerle halkımızla daha çok birlikte olduklarını belirterek, dağıtılan aşurenin hayırlara vesile olmasını dileyip,tüm islam aleminin Muharrem ayını kutladı.

Hurma ve Zeytin Fidanı Talebi hk

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!!!!!!!
Beldemizde,ikametgah eden ve ,Beldemiz mücavir alan sınırları içinde,arazisi bulunan vatandaşlarımıza,dağıtılmak üzere,ücretsiz olarak,hurma ve zeytin fidanı dağıtılacaktır.
Vatandaşlarımızın  ikametgah belgeleri ve tapu belgeleri ile birlikte ,Fatih Mahallesi Muhtarlığına müracaat etmeleri rica olunur.

BELDEMİZ İLKOKUL ÖĞRENCİ VE ÖĞRENMENLERİNDEN BAŞKAN BEY``E ZİYARET

Beldemiz İlkokul Öğretmen ve Öğrencilerimiz Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ettiler.Yarın yapılacak,10 Kasım Atatürk`ü anma programı öncesinde,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ile program hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ULU ÖNDER ATATÜRK ÜN ÖLÜMÜNÜN 80.YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ULU ÖNDER ATATÜRK ÜN ÖLÜMÜNÜN 80.YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.09/11/2018

10 Kasım 1938 Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ün ebediyete intikal edişinin 80 .ci yıl dönümü,her yıl bu tarih, Türk Milletinin hüzün günüdür.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK,Kurtuluş Savaşı mücadelesini,Türk Ulusunu arkasına alarak başarıyla kazanmış,ardından da,Vatanını muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için,önce Milletini temsil edecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmuş,Türkiye Cumhuriyetinin yönetim biçimi olan Cumhuriyeti ilan etmiş , İlke ve İnkılaplarıyla ,Türkiye Cumhuriyeti Devletinin medeni ve muasır devletler arasındaki yerini almasını sağlamıştır.
Atatürk ,Türkiye Cumhuriyetini "Ey Türk Gençliği , birinci vazifen Türk İstiklalini,Türk Cumhuriyetini muhafaza ve müdafa etmektir"diyerek aziz vatanımızı Türk gençliğine emanet etmiş birinci görevlerinin vatanlarını korumak olduğunu söylemiştir.Bizler ,bu Yüce Vatanı canımız pahasına korumalı,Atatürk İlke ve inkılaplarına sahip çıkarak,birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olarak kenetlenmeliyiz.
Bu Vesile ile; 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 80. yıl dönümünde rahmet,minnet ve şükranla yad ediyor;
Saygılar sunuyorum

E-BELEDİYE SİSTEMİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!!!

e-Belediye sistemimiz hizmete açılmıştır.

WEB SAYFAMIZ ÜZERİNDEN HER TÜR ÖDEMELERİNİZİ 7/24 SORGULAYABİLİR VE ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

Dünyanın her tarafında cehalet ve zulmün baş gösterdiği ,571 yılının Pazartesi gecesi Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) dünyaya gelmiş ve O’nun dünyaya gelmesiyle adeta yeryüzü,aydınlanmıştır.Sevgili Peygamberimizin öncülüğünü yaptığı İslam dini ile Bu dünyada birlik ,beraberlik,kardeşlik,adalet ve barış hakim olmuş,dünya huzura kavuşmuştur. 
Bu gece ve diğer kandil ve bayram geceleri Müslümanlar arasında büyük bir coşku ile kutlanmakta,gecenin feyzi ile Müslümanlar,gecelerini çeşitli ibadetler yaparak,ana,
baba,akraba ve mezarlık ziyaretleri yaparak geçirmektedirler.
Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan olumsuzlukların son bulması dilek ve temennisiyle ,Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedin (s.a.v) doğum yıldönümü olan ,Mübarek Mevlid Kandilinin ,Tüm İslam Alemine, Ülkemize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,
Sevgi ve Saygılarımı sunarım

Beldemiz İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizden Öğretmenler Gününe muhteşem kutlama.

Beldemiz İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizden Öğretmenler Gününe muhteşem kutlama.
Bugün Belediye Salonumuzda gerçekleşen etkinlikte,Öğrencilerimiz birbirinden güzel şiir ve oratoryoları seslendirerek duygusal ve hüzünlü dakikalar yaşattılar.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,öğretmenlerimize teşekkür ederek ,en kutsal görevin öğretmenlerimize ait olduğunu çünkü geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı aileden sonra kendilerinin yetiştirdiğini belirterek, Öğretmenler Günü anısına kendilerine küçük birer hediye takdiminde bulundu.

Beldemiz Sağlıklı Yaşam Merkezimizde bayanlarımıza yönelik gündüz ve akşam olmak üzere,eğitici-öğretici eşliğinde ,Fitness Kursu açılmıştır.

Beldemiz Sağlıklı Yaşam Merkezimizde bayanlarımıza yönelik gündüz ve akşam olmak üzere,eğitici-öğretici eşliğinde ,Fitness Kursu açılmıştır.Kursa katılmak isteyen Vatandaşlarımız,Sağlıklı Yaşam Merkezimize giderek gerekli bilgiyi alabilirler.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,Sağlıklı Yaşam Merkezimizin 2016 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu, isteyen her vatandaşımızın buradan yararlandığını belirterek,bu projenin ise eğitici eşliğinde olmasıyla ,vatandaşlarımızın daha bilinçli olarak sporlarını yapabileceklerini belirtti.
"Varmak istediğiniz noktaya henüz ulaşamamış olabilirsiniz ama dün olduğunuz noktadan daha ileridesiniz."

HAYIRLI CUMALAR...

Ey belâları defeden ALLAHIM Belaları bizden uzaklaştır. Allah muhafaza edicilerin en merhametlisidir. Muhakkak ki senin kudretin herşeye yeter. Hayırlı Cumalar.

ZİYARET...

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü KESKİN ve AK Parti İstanbul Teşkilatından ,Cevher Madencilik sahipleri Abdurrahman ve Ercan ELVEREN,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN `ı makamında ziyaret ettiler.


KADASTRO MÜDÜRÜMÜZ SN. SADIK YILDIRIM`DAN ZİYARET...

Bilecik Kadastro Müdürümüz sn.Sadık YILDIRIM ,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret etti.

Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi fabrika müdürü,Murat GÜNEY``DEN ziyarett

Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi fabrika müdürü,Murat GÜNEY ,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ettiler.

BELDEMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK OLAN KİŞİSEL PULLARIMIZ TESLİM ALINDI.


Belediye Başkanlığımız ile Bilecik PTT Başmüdürlüğümüz arasında imzalanan protokol ile beldemizin tanıtımına katkı sağlayacak kişisel Pullarımız 28 Aralık Cuma günü teslim alındı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN YENİ YIL MESAJIDIR.

"Daha Kaliteli Bir Gelecek İçin, Durmadan Çalışıyoruz "Sloganımızla ,Beldemiz için hep daha ileriyi hedeflerken, 2019 yılının Tüm insanlığa ve Beldemiz Halkına bir önceki yıldan daha hayırlı bir yıl olmasını temenni eder,birlik,beraberlik içinde,sağlıklı , mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.

HAYIRLI CUMALAR...

Tüm islam aleminin Cuması mübarek olsun. Rahman ve rahim olan Rabbime daim şükürler olsun.Hz.PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) nurundan,şefaatinden ayırmasın yapılan dualarımızı kabul eylesin.

Bugün ,10 Ocak 2019 Çalışan Gazeteciler Günü,...

Dünyadan ve Yurttan gece gündüz demeden en ağır şartlarda,savaş- barış,soğuk- sıcak demeden ,tarafsız ve doğru olarak halkı bilgilendiren,değerli gazetecilerimizin bu özel günlerini saygıyla kutluyor,çalışma hayatlarında başarılar diliyoruz.


Bilecik Valimiz sayın Bilal ŞENTÜRK ,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ``ı makamında ziyaret etti.

Bilecik Valimiz sayın Bilal ŞENTÜRK ,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN `ı makamında ziyaret etti.Belediye Meclis Üyelerimiz ve Muhtarlarımızın da hazır bulunduğu karşılamadan sonra makama geçen Sn.Valimiz Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`dan beldemizdeki yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.Daha sonra makamdan ayrılarak,yapılan çalışmaları yerinde inceleyip.beldemizden ayrıldı.

Başkan Neyin Bilecik Valimiz Sn. Bilal ŞENTÜRK Ziyareti!!!

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,23 Mayıs Perşembe günü,Bilecik Valimiz sn.Bilal ŞENTÜRK ü makamında ziyaret etti.

Bayırköy İlkokulumuz, öğrencileriyle , 22 Mayıs Çarşamba günü iftarda buluştu.

Okulumuzun düzenlediği iftar programına Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.Havanın yağışlı olması sebebiyle okul koridorunda düzenlenen iftar programında, birlik beraberlik içinde öğrencilerle hoş vakit geçirdiklerini belirten Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,güzel dinimizin ,Ramazan Ayının,oruç tutmanın önemini ,bu mübarek ayda, aynı sofralarda açılan oruçlarla sofralarımızın bereketlendiğini,bu tür organizasyonlarla,değerlerimizin çocuklarımıza aktarılmasının önemine vurgu yaparak,organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`A ziyaretler...

Bilecik Jandarma Komutanımız Kıd.Albay Uysal AĞAOĞLU ve Merkez İlçe Jandarma Komutanımız Üsteğmen Yavuz CIRIT Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ı makamında ziyaret ettiler.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN``A ziyaretler...

Bilecik AK Parti eski Belediye Başkanımız Nihat CAN ,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ı makamında ziyaret etti.Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN hoş sohbetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek başkanımızı makamdan uğurladı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ,BİLECİK BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ.

Bugün yapılan Bilecik Belediyeler Birliği toplantısında gerçekleşen oylama sonucunda,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN tek aday olarak,Bilecik Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildi.Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,birlik beraberlik içinde yeni dönemde alınacak kararların hayırlı olması temennisinde bulunarak ,katılımcılara teşekkür etti.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN A YILLAR SONRA SÜRPRİZ ZİYARET.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN `a,38 yıl aradan sonra ortaokul matematik öğretmeni tarafından sürpriz ziyaret yapıldı.Öğretmenini ve değerli eşlerini kapıda gören Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,mutluluğunu dile getirerek,kendisiyle uzun bir sohbete imza atıp, günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Osmaneli Kerimali bölgesinde orman yangını çıktı,vatandaşlarımızın ihbarı üzerine yangın yerine giden ekiplerimiz yangına ilk müdahaleyi yapmaktadır.Ayrıca 
İtfaiye ekiplerimizin yanında ,orman ve çevre itfaiye birimlerine haber verilerek yangına erken müdahale edilmektedir.

O bir ayın sultanı, Mübarek Ramazan ayının 27.gecesi olan Mübarek Kadir Gecesinde tüm Halkımıza İftar Programı düzenlendi.

Belediyemiz tarafından ,her yıl geleneksel hale gelen iftar programı 31 Mayıs Cuma akşamı ilahiler eşliğinde belde meydanında kalabalık bir halk topluluğu tarafından gerçekleşti. Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN tutulan oruçların edilen duaların kabul olmasını dileyerek ,Kadir Gecesinin önemine değinip,birlik beraberlik,kardeşlik ve dayanışma ayı mübarek Ramazan ayı içinde yer alan bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini en iyi şekilde idrak edip,bu gecede edilen duaların geri çevrilmeyeceğini vurgulayarak yaklaşan Ramazan Bayramının da tüm insanlık ve belde halkı için hayırlara vesile olmasını diledi.

Kadir Gecesi

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi”nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin!

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIDIR

On bir Ayın Sultanı mübarek ramazan ayını bitirerek bayrama ulaşmanın sevinciyle ,dinimizi ,sosyal hayatımızı ve maneviyatımızı güçlendiren, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği,On Bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayını tamamlayarak,bayrama erişmenin mutluluğu içindeyiz.Cennet Kapılarının açılıp,Cehennem Kapılarının kapandığı bu ayda ,biz müminler bol bol Kuranı Kerimler okuyup,mukabeleler yapıp,teravih ve nafile namazlar kılarak,elimizden geldiğince bu ayda hayır, hasenat yaparak,Allah katında ibadetlerimizin kabul ve makbul olması için dua ve isteklerde bulunduk.Tövbe ve istiğfar edip, zikir ve dualarla bu güzel ayı en iyi şekilde geçirmeye çalıştık.Maneviyatımızın aydınlığa eriştiği bu ayda,iftar sofralarımızda eş dost,akraba ve ihtiyaç sahiplerimizi ağırlayıp onların hayır dualarını alarak bereket ayında sofralarımızı bir kat daha bereketlendirmiş bulunmaktayız..
İslamın beş şartından biri olan oruç tutmak,sağlıklı olan her müslümana farz kılınmıştır.Oruca dayanamayan yada hasta olupta oruç tutamayanların bir düşkünü doyuracak kadar,fidye vermeleri gerekmektedir.Ramazan ayında insanlara yol gösterici,doğru ve yanlışı ayırt etmeyi açıklayıcı olarak inen, kutsal kitabımız Kuranı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır.
Bu vesile ile;
Müslüman coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmasını, terör olaylarının son bulmasını ve bütün din kardeşlerimizin bayram sevincini yaşayabilmelerini Yüce Allah`tan niyaz ederken,Mübarek Ramazan Bayramının ,Tüm İslam Alemine,Ülkemiz,İlimiz ve Beldemiz Halkına, hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temennî eder...
Saygılar sunarım..

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN``ın bayram kutlaması Bayramın 2. günü bugün belediyemizde yapıldı.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,unutulmaya yüz tutan örf,adet ve geleneklerimizin büyükler sayesinde küçüklere hatırlatılarak nesiller boyu devam edeceğine dikkat çekip,geleneksel hale gelen kutlamaların, birlik,beraberlik,dostluk kardeşlik, kaynaşma ve dayanışma duygularını pekiştirdiğine dikkat çekerek,bir kez daha Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını diledi.

Belediye Başkanı Mustafa YAMAN Komşu Köyümüz Günüören de Düenlenen Hıdırellez Şenliklerine Katıldı.

Bayırköy beldemizin komşu köyü Günüören de düzenlenen Hıdırellez etkinliğine katılıp Birlik beraberlik içinde geçen programda emeği geçen herkese bizlerle yakından ilgilenen köylülerimize teşekkürlerini sundu.


BAYIRKÖY BELDEMİZDE GELENEKSEL HALE GELEN TOPLU MEZAR ZİYARETİ VE BAYRAMLAŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Beldemizde Geleneksel Hale gelen toplu mezar ziyareti ve bayramlaşma her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da yoğun katılımla gerçekleşti. Belediye Başkanı`mız Mustafa YAMAN Katılım sağlayan halkımıza teşekkür ederek bundan sonraki bayramlarında birlik ,beraberlik içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN İlimizi Temsilen Ankara ``da

 Türkiye Belediyeler Birliği Birlik Meclis Üyesi olarak seçilen  Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN, ilimizi temsilen  Ankara`da düzenlenen toplantıya katıldı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN BAYIRKÖY İLK VE ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU YIL SONU ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN Bayırköy İlk ve Orta öğretim öğrencilerimizin düzenlemiş olduğu  yıl sonu etkinliği programına katıldı. Etkinlikte  yıl içeresinde düzenlenen  etkinliklerin oluşturduğu slayt gösterisinin ardından tiyatro gösterisi sunuldu. Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN  bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

JANDARMA TEŞKİLATIMIZIN 180.Cİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

Jandarma Teşkilatımızın 180.kuruluş yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunmasında, milletimizin huzur ve güvenliği ile asayişin korunması,kamu düzeninin sağlanmasında,fedakarca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın kuruluş Yıl dönümünü kutluyor,
Vatan savunmasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize, Allah`tan Rahmet , gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

ÇILGIN PROJENİN KAMULAŞTIRMA TOPLANTISI NIN İLKİ BUGÜN GERÇEKLEŞTİ.

Beldemizde yapımı devam eden Tren Yolu Hattı Deplase projesi ile ilgili olarak Kamulaştırma Uzlaşma toplantısının ilki bugün Belediye Düğün Salonunda yapıldı.TCDD Yetkililerinin hazır bulunduğu toplantı öncesinde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,şu andaki tren yolu güzergahının belde dışına çıkartılmasıyla bu alanın temizleneceğini ve buraya alışveriş merkezi yapmayı hedeflediklerini belirterek,108 parselin bulunduğu projenin tüm hızıyla devam ettiğini,sürecin işlemesinde sabırla bekleyen belde halkına da teşekkür ederek, kamulaştırma toplantılarının Perşembe ve Cuma günü de devam edeceğini söyledi.

BAHAR VE GENÇLİK ŞÖLENİ İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEYECEK MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA 30 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bayırköy Belediye Başkanımız Mustafa Yaman ın, birlik ve beraberlik mesajları ile her geçen gün hizmetlere yenilerini ekleyeceklerini belirttiği, açılış konuşması ve Beldemiz Cami İmamhatibi ve Müezzininin Kuranı Kerim tilaveti, Mehteran gösterisi, halk oyunları ve şifalı pilav ikramı ile başladı. Akşam Beldemiz Yarıolimpik Yüzme Havuzunda devam eden şölen, Behzat ve Süheyl UYGUR kardeşlerin birbirinden güzel gösterileri ve yarışmaları , toplanan kalabalığa eylenceli vakit geçirterek yüzleri güldürdü. Ardından geceye birbirinden güzel şarkıları ile damga vuran sanatçı Öykü GÜRMAN konseri, programda coşkunun doruğa ulaşmasına sebep oldu. Sanatçımızın şarkılarına, özellikle çocuk hayranları, şarkı sözlerini hiç kaçırmayıp, eşlik ederek, güzel görüntüler oluşturdu. BAHAR VE GENÇLİK ŞÖLENİMİZ, Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ve İl Milletvekilimiz Sn Selim YAĞCI nın, programın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılan kalabalığa teşekkür konuşmaları ve plaket takdimi ile son buldu.Ayrıca programda Bayırköyspor Kulübü hocası ve gol kralınada başarılarından dolayı, plaket takdiminde bulunuldu. Bahar ve Gençlik Şölenimize il Milletvekili, il Genel Meclis üyeleri, İlçe, belde belediye başkanları, mahalle muhtarları, kurum müdürleri ve muhteşem bir halk topluluğu katıldı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ , DUALAR EŞLİĞİNDE ANILDI.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.cü yıldönümünde,Belediye Başkanlığımız tarafından düzenlenen Kuranı Kerim ve İlahi programında duygulu anlar yaşandı.
Şehitlerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasından sonra,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN açılış konuşmasında 15 Temmuz Gecesinde kötü emelleri olan terör örgütünün yaptığı kalkışmaya dur demek için bir araya geldiklerini belirterek, tek yumruk olarak,hain kalkışmanın önüne geçildiğini ,251 şehitimizin , 3000 ‘e yakın gazi ve yaralımızın olduğu bir badire atlattık.Rabbim bizlere bu günleri bir daha yaşatmasın.Ülkemizin çok güzel bir ülke olduğunu,buna benzer olayların bundan sonrada yaşanabileceğini, bize düşen görevin birliğimizi,beraberliğimizi korumak olduğunu belirterek, butür gelen düşmanca tehditlere karşı bir olucaz ,iri olucaz,diri olucazki bu vatana sahip çıkalım ,bu gece burada okunacak Kuranı Kerim Tilavetleri,ilahi ve dualarla,aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anacağız.Rabbim Birliğimizi beraberliğimizi bozmasın ,gecemiz hayırlı dualarımız kabul olsun dedi.
Program,Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayıp,çift okunan Sela ,Şeyh Edebali Tasavvuf ve Musiki Grubunun ,ilahileri ile devam edip,yine Kuran-ı Kerim Tilaveti ve edilen dualarla son buldu.

BELDEMİZDEKİ BAZI CADDE VE SOKAKLARDAKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YARATAN ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,
Geçmiş yıllarda Atatürk caddesi üzerindeki elektrik hatlarının vermiş olduğu çevre kirliliğinin ortadan kaldırılarak ,elektrik tellerinin yer altına alındığını ve sokak lambalarının yenilenerek caddenin temiz ve ferah bir görünüme kavuşturulduğunu belirterek,Bilecik OEDAŞ Firmasının 2019 yılı çalışma programı çerçevesinde,Beldemizdeki,Gazi Mahallesindeki Şeyh Edebali, İnönü ve İstanbul Caddesi ile Cevizli Sokak,1-2-10-13-16 ve 17. sokaktaki elektrik hatlarının yer altına alınmaya başlandığını ve Beldemizdeki,olumsuz hava koşullarında sık sık kesilen elektriğin önüne geçilerek,daha temiz caddelere kavuşulacağını,aydınlatmanın yetersiz olduğu yerlerde ilave aydınlatmalar dikildiğini,yer altına alınan hatlardan elektrik alan abonelerin bağlantı kablolarının da yenilendiğini belirterek,
Bayırköy’ümüzü , daha modern bir görünüme kavuşturmaya devam ettiklerini söyleyip,çalışmanın hayırlı olmasını dileyerek,OEDAŞ yetkililerine de teşekkür etti.

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

Belediye Başkanlığımız tarafından her ay yapılan Meclis toplantısı,2 Ekim Çarşamba günü saat 17 30 da Belediye Meclis toplantı salonunda gerceklesti.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,Ekim ayı Meclis toplantısında alınan kararların beldemize ve halkımıza hayırlar getirmesini diledi

CUMA MESAJI

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

ÇEVRE TEMİZLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.

ÇEVRE TEMİZLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR.
Beldemizdeki çevre temizleme çalışmalarımız devam ediyor.Belde girişinde bulunan bilbordlarda meydana gelen kirlilik ve Beldemiz girişinde yer alan ve çalışmalarımızda ,ilke edindiğimiz, Şeyh Edebali`nin `İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın` sözünün bulunduğu bölgelerin boya ve temizliği ekiplerimizce yapılmaktadır.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN:
Halkımızın memnuniyetini ve huzurunu sağlayabilmek için gece gündüz çalıştıklarını , Çevre temizlik ve bakım ekiplerimiz tarafından çalışma programları dahilinde,beldemizin her köşesinin temizliğinin yapıldığını belirterek, Bayırköy Beldemize yakışır temiz bir çevre sağlanmak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

SU ARIZASI GİDERİLDİ

Beldemiz,Fatih malhallesi,okul civarında yaşanan su patlağı ekiplerimiz tarafından en kısa sürede onarılarıldı.

YAĞMURSUYU TAHLİYE ÇALIŞMALARIMIZ

Beldemiz Fatih Mahallesi,İstanbul Yolu Üzerinde bulunan,101 sokak girişindeki bölgede mazgal çalışmalarımız başlamıştır.Yağan yağmur sularının yola akarak yolda tehlike yaratmasının önüne geçmek için bu çalışmaya başladıklarını belirten Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,çalışmanın en kısa sürede tamamlanarak,yağmur sularının mazgaldan kanalizasyona verileceğini belirtip.araçların güvenli bir şekilde yollarına devam edeceğini söyledi.

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI

Fırat’ın Doğusunda başlayan Barış harekatında Türk silahlı kuvvetlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun...
Ayaklarına taş Ailelerinin gözüne yaş değdirmesin.
Bir an önce görevlerini tamamlayıp dönmelerini nasip eylesin Allah`im.
TÜRK MİLLETİ ONLARLA GURUR DUYUYOR..

İL MÜFTÜMÜZDEN ZİYARET

Bilecik İl Müftümüz Necati AKKUŞ,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret etti.

Ak Parti Osmaneli İlçe Başkanlığını ziyaret

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,Belde Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz bugün,12 Ekim Cuma günü , Ak Parti Osmaneli İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.Siyasi konuların görüşüldüğü ziyarette ,Muzaffer ordumuzun,9 Ekim Çarşamba günü, sınır güvenliğimizin sağlanması ve güvenli bölge oluşturulması için başlatılan Barış Pınarı Harekatı ve güncel konular hakkında da,istişarelerde bulunuldu.Barış Pınarı Harekatında hayatlarını kaybeden asker,sivil tüm şehitlerimize de Allah`tan Rahmet dilediler.

Barış Pınarı Harekatında Şehit ateşi Bilecik Bozüyük``e düştü.

Barış Pınarı Harekatında Şehit ateşi Bilecik Bozüyük`e düştü.
Azez yakınlarında bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait üsse düzenlenen havan saldırısı sonucu 5 askerimizin yaralandığı bildirilirken, Piyade Uzman Çavuş Abdulhamit Bilgenin Şehit olarak, şehadet şerbetini içtiği bildirildi.Şehitimize Allah`tan rahmet dilerken, ailesine Başsağlığı diliyoruz.

ÇILGIN PROJEDE KAMULAŞTIRMA ÖDEMELERİ BAŞLADI

Beldemizde Çılgın Proje diye adlandırılan ve Bayırköy Beldemizin önemli projeleri arasında yer alan, TCDD Deplasesinde,kamulaştırma ödemeleri vatandaşlarımızın hesaplarına yatırılmaya başlandı.Bununla ilgili olarak bir grup vatandaşımız Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ederek ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,TCDD Deplase projesinin tamamlandığında Bayırköy beldemizin çehresinin değişeceğini ve buralara yapılacak AVM ve dükkanlarla yeni iş sahaları açılacağını belirtip, yapılan hizmetlerin her zaman takipçisi olduklarını belirterek,vatandaşlarımıza,teşekkür ederek makamdan uğurladı.

Pazaryeri ilçemizin eski Belediye Başkanı,Muzaffer YALÇIN ,bugün, Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN``ı, makamında ziyaret ettiler.

Pazaryeri ilçemizin eski Belediye Başkanı,Muzaffer YALÇIN ,bugün, Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı, makamında ziyaret ettiler.

BAYIRKÖY İLKOKUL VE ORTAOKULUMUZ TARAFINDAN ,BUGÜN OKUL BAHÇESİNDE EĞİTİME MERHABA KERMESİ DÜZENLENDİ.

BAYIRKÖY İLKOKUL VE ORTAOKULUMUZ TARAFINDAN ,BUGÜN OKUL BAHÇESİNDE "EĞİTİME MERHABA" KERMESİ DÜZENLENDİ.14.10.2019
Okul Bahçesinde düzenlenen " Eğitime Merhaba "kermesinde katılımın yoğun olduğu gözlenirken,velilerimizin evlerinde hazırladıkları yiyecek , içecek ve ikramlar, katılan davetlilere ikram edildi.Kermesten elde edilen gelirin ise, okulun ihtiyaç ve giderlerinde kullanılacağı belirtildi.
Kermeste kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç olduğumuz bu dönemde hazırlanan bu programda emeği olan ve teşrifleri ile bizleri yalnız bırakmayan tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.dedi.Ayrıca kermeste okulumuz öğrencileri tarafından folklör gösteriside düzenlendi.

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI.

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI.
İçişleri Bakanlığını 14.03.2018 tarih ve 1934 sayılı ve T.C.Bilecik Valiliği`nin 22.06.2018 tarih ve 2626 sayılı yazıları ile Belediye Encümenimizin 10.10.2019 tarih ve 27 nolu almış olduğu Metruk Binaların Yıkımına dair Encümen kararına istinaden,Beldemizde asayiş bakımından tehlike arz ettiği,terk edilmiş durumda olup,bir kısmı veya yıkılacak derecede tehlikeli olduğu çevre sağlığı,kamu düzeni,uyuşturucu ile mücadele,mal ve can güvenliği açısından olumsuz etkilere sebep olan metruk bina niteliği taşıyan binalardan 8 adetinin yıkım kararı alınmış olup,ilki 14.10.2019 tarihinde yıkılmıştır.Yıkım kararı alınan diğer 7 adet binanın ise yıkımı 15 gün içinde gerçekleştirilecektir.

T.C. BİLECİK VALİLİĞİ HALK EĞİTİM MERKEZİ,AKŞAM SANAT OKULLARI ,EL SANATLARI SERGİSİ,16 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ BELDE MEYDANINDA GERÇEKLEŞTİ.

T.C. BİLECİK VALİLİĞİ HALK EĞİTİM MERKEZİ,AKŞAM SANAT OKULLARI ,EL SANATLARI SERGİSİ,16 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ BELDE MEYDANINDA GERÇEKLEŞTİ.
Bilecik Halk Eğitim Müdürlüğünün ,usta öğreticileri tarafından yapılan el emeği ürünlerin sergilendiği sergi,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Halk Eğitim Müdürümüz ,Seyfettin YILDIZ`ın yaptığı açılış konuşmasında,Barış Pınarı Harekatına değinerek ,onlara minnet borcumuz var,harekatta hayatlarını kaybeden sivil yada,asker tüm şehitlerimize Allah`tan rahmet diliyoruz.dualarımız onlarladır.Bugün burada usta öğreticilerimizin hazırladığı eserleri hep birlikte gezeceğiz diyerek.mikrofonu,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`a bıraktı.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN yaptığı konuşmasında,Ülkemizin son dönemde geçtiği badireleri hepimiz biliyoruz,zor şartlar geçiriyoruz.biz burada rahat hareket edebiliyorsak,Mehmetciklerimizin sayesindedir,Allah onlardan razı olsun.Barış Pınarı Harekatında sınırımızda mücadele eden ,komutan,subay,er , erbaşlarımıza ve tüm güvenlik güçlerimize minnet ve şükranlarımızı bildirmek istiyorum,Allah Yar ve Yardımcıları olsun inşallah,dualarımız Mehmetciklerimizle.Onlar 24 saat vatanımızI beklerken bizler burda rahat ediyoruz,O evlatları yetiştiren analardan Allah Razı olsun dedi.Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından beldemizde düzenlenen bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacağız.Emeği geçen hocalarımıza ve halk eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum diyerek, sergi açılışını gerçekleştirdi.

Dodurga Belediye Başkanımız Selim TUNA,17 Ekim Perşembe günü,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN``ı makamında ziyaret ettiler.

Dodurga Belediye Başkanımız Selim TUNA,17 Ekim Perşembe günü,bugün Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret ettiler.

MUHTARLARIMIZDAN ASKERİMİZE SELAM OLSUN

19 Ekim muhtarlar gününde,değerli muhtarlarımızın bu özel günlerini kutluyoruz

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISINA KATILDI.
22 Ekim 2019 Salı günü, Türkiye Belediyeler Birliğinin Ankara`da yapılan ve İçişleri Bakanımız sn Süleyman SOYLU`nun da katılımlarıyla gerçekleşen , Meclis Toplantısına katılan Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,toplantıda alınan kararların ülkemize ,ilimize ve beldemize hayırlara vesile olmasını diledi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN ANKARA TEMASLARI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN ANKARA TEMASLARI
22 Ekim 2019 Salı günü bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ ya giden Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN, Gazi Meclisimize uğrayarak,Bilecik Milletvekilimiz sn Selim YAĞCI`yı makamında ziyaret etti. Beldemizde yapılan iş ve projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.Ziyaret sırasında,Bilecik Milletvekilimiz sn Yaşar TÜZÜN ve Bilecik Belediye Başkanımız sn.Semih ŞAHİN’inde ziyaret ettiği ,sayın vekilimize ,Cevşen-ül Kebirin yazılı olduğu hediye takdiminde bulundu.Daha sonra Yozgat Milletvekilimiz sn.Yusuf BAŞER`i de makamında ziyaret ederek Gazi Meclis`ten ayrıldı

BELDEMİZDE NUMARATAJ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

BELDEMİZDE NUMARATAJ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.
İçişleri Bakanlığı ve Belediyemiz tarafından güncellemesi yapılan Mekansal Adres Kayıt Sistemi verilerince,Beldemizde .Fatih Mahallesi 101.ci sokaktan başlanarak,numarataj, cadde ve sokak tabelaları asılmaya başlanmıştır.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN konuyla ilgili olarak:Numarataj çalışmasının geçmiş yıllarda Beldemizde yapıldığını ancak İçişleri Bakanlığının Mekansal Adres Sisteminde yapmış olduğu güncellemeyle, Beldemizde yeni yapılan binalara, yeni açılan cadde ve sokaklara, numarataj verildiğini ,eski yapıların yıkılması sebebiyle numaralarda yaşanan sıkıntı sebebiyle numaratajların düzensizleştiğine vurgu yaparak ,güncelleme çalışmasıyla ,tekrar beldemizde,numarataj düzenleme çalışmalarına başlandığını belirterek,güncellenen,bu levhalar sayesinde hangi alanda hangi adreste hangi ev ve diğer bilgilerin rahatlıkla ulaşılabileceğini belirtti.

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA DEVAM EDİLMEKTEDİR

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA DEVAM EDİLMEKTEDİR.

Beldemizde asayiş bakımından tehlike arz ettiği,terk edilmiş durumda olup,bir kısmı veya yıkılacak derecede tehlikeli olduğu çevre sağlığı,kamu düzeni,uyuşturucu ile mücadele,mal ve can güvenliği açısından olumsuz etkilere sebep olan metruk bina niteliği taşıyan binalardan 2 adedi daha bugün ekiplerimiz tarafından yıkıldı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMANIN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJIDIR

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMANIN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJIDIR.
Cumhuriyet, halkın egemenliğine dayanan yönetim şekli demektir.Birinci Dünya Savaşından sonra başlayan,Kurtuluş mücadelesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK`ün önderliğinde ,Türk Ulusunun birlik ve beraberlik içinde ,o zamanın şartlarında yoktan var edip, varoluş mücadelesini kazanıp,önce TBMM`yi ardından da 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyeti ilan ederek bu kurtuluş mücadelesi taçlandırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini bozmaya kalkışan güçlere karşı ,1923 lü yıllarda atalarımız canlarını hiçe sayarak, geldikleri gibi gönderdilerse,bu zamanda da ülkemizin birliğine kast edenleri geri gönderme sırası şimdi bizlerde, bu emaneti nasıl aldıysak bizden sonra gelecek nesillere de ,aynı şekilde aynı kararlılıkta aynı mücadeleyle bırakacağız .
Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür,sonsuza kadar da bütün olarak kalacaktır.
Bu vesile ile;
Cumhuriyetimizin 96.ci yıldönümünde,başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Silah Arkadaşlarını,Kahraman Türk Ordumuzu,Şehit ve Gazilerimizi ,Şükran,Minnet ve Rahmetle anarken,tüm Ulusumuzun ,29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

CUMHURİYET BAYRAMININ 96.YIL DÖNÜMÜ BU YILDA BELDEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMININ 96.YIL DÖNÜMÜ BU YILDA BELDEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI.
Bayram kutlaması, 28 Ekim Pazartesi akşamı okulumuzun önderliğinde ,birbirinden muhteşem ve coşkulu Cumhuriyet Marşları eşliğinde düzenlenen, Fener Alayı Yürüyüşü ile başladı.
29 Ekim Salı günü,Cumhuriyet Bayramı törenleri öğrencilerimizin,beldemiz sokaklarındaki,Tören geçişi,saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Okul Müdürümüz`ün günün anlamını belirten konuşmasının ardından öğrencilerimizin şiir ve gösterileri ile devam etti.Okulumuz öğrencisi Aysu YILDIZ`ın girmiş olduğu sınavlarda üst üste birincilik alması dolayısıyla Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN, kendisine , bisiklet hediye ederek, diğer arkadaşlarına da örnek olması dolayısıyla tebrik edip, başarılarının devamını diledi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN A SÜPRİZ ZİYARET.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN A SÜPRİZ ZİYARET.
Beldemiz halkından uzun yıllardır,Sakarya Adapazarı ilinde yaşayan Fatma İNCİ Teyzemiz,beldemizde yapılan hizmetleri ,yenilikleri ve değişimleri görünce,Bayırköy`lü olmaktan,gurur duyduğunu belirterek, Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`a teşekkür ziyaretinde bulundu.Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN,kendisine teşekkür ederek,her zaman halkımızın en iyisine layık olduğunu ve halkımızın hayır dualarıyla,hizmetlere hızla yenilerini eklemeye devam edeceklerini belirterek hatıra fotoğrafıyla,Fatma Teyzemizi makamdan uğurladı.

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA BU HAFTADA DEVAM EDİLMEKTEDİR.

BELDEMİZDE METRUK BİNALARIN YIKIMINA BU HAFTADA DEVAM EDİLMEKTEDİR.
Beldemizde asayiş bakımından tehlike arz ettiği,terk edilmiş durumda olup,bir kısmı veya yıkılacak derecede tehlikeli olduğu çevre sağlığı,kamu düzeni,uyuşturucu ile mücadele,mal ve can güvenliği açısından olumsuz etkilere sebep olan metruk bina niteliği taşıyan binalardan, Fatih Mahallesi tren yolu altı ve Gazi Mahallesi Cevizli sokakta bulunan,2 adet metruk bina , bugün ekiplerimiz tarafından yıkıldı.

İşçi Alımı Sözlü Mülakatı Sınav Sonucu

Belediye Başkanlığımız tarafından 27.02.2020 tarihinde yapılan İşçi Alımı Sözlü Mülakatı Sınavına katılan katılımcılardan

Mülakat sonucunda 1.Asil 15067693614 TC Kimlik numaralı Şükrü Kağan ÖZKAN  başarılı olmuştur.

Mülakat sonucunda 1.yedek 29281217686 TC Kimlik numaralı Furkan ŞİNAY başarılı olmuştur.

CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA YOLLARI NELER?

CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA YOLLARI NELER?

Akut solunum yolu enfeksiyonlarının bulaşma riskini azaltmaya yönelik öneriler, yeni corona virüs enfeksiyonu için de geçerlidir.

Öksürme veya hapşırma sırasında ağız ve burun tek kullanımlık mendille kapatılmalı, mendil yoksa dirseğin iç kısmı kullanılmalı.

Tokalaşma ve sarılmadan kaçınılmalıdır.

Olanbildiğince kalabalık ortamlardan uzak durulmalıdır.

Kirli ellerle ağız, burun ve gözlere dokunulmamalıdır.

El hijyenine önem verilmelidir. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol içerikli el antiseptiği kullanılmalı.

Sınıflar ve iş yerleri başta olmak üzere kapalı alanlar sık sık havalandırılmalıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir. Gıdalar tüketilmeden önce iyice yıkanmalıdır.

CORONA VİRÜSÜ NASIL BULAŞIR?

Hasta kişilerin öksürme veya hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireylerin ağız, burun ve gözlerine temasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaşabilmektedir.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

En çok karşılaşılan belirtiler, ateş, öksürük ve solunum sıkıntısıdır.

Şiddetli vakalarda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilir.

Yeni corona virüsünün kuluçka süresi 2 ile 14 gündür.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!
Dünya çapında pandemi(salgın)olarak yayılan Covit-19 (corona virüs),gerekli tedbirlerin alınmasıyla ülkemizde yayılmasının önüne geçilmektedir.Bu nedenle Umre ziyareti yapan vatandaşlarımızın ,ümreden geldikleri günden itibaren 14 gün süreyle evlerinden dışarıya çıkmamaları,sosyal aktivitelerde bulunmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri.Ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın telefonla aramaları önemle rica olunur.
Ayrıca ,Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler çerçevesinde,Vatandaşlarımızın Raporlu İlaçlarını Aile Sağlığı merkezlerine ve hastanelere gitmeden Haziran ayına kadar eczanelerden temin edilebilecek olup, biten raporlarda bu tarihe kadar uzamış sayılacaktır.
Vatandaşlarımızda ateş,öksürük,solunum sıkıntısı olduğunda evlerinden çıkmayarak ALO 184 KORONAVİRÜS DANIŞMA HATTINI arayarak sağlıkları konusunda bilgi alabilirler.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ,ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.Ci YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN ,ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.Ci YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.18.03.2020
18 Mart Çanakkale Savaşı türkün şanlı tarihinin en büyük zaferlerinden biridir.Bu güzel topraklar ,bizlere vatanı için canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimizin atalarımızın mirasıdır.Bizler bu mirası yine canımız pahasına kimseye aman verdirmeden korumayı bir borç biliriz.1.Dünya Savaşında Çanakkale’de yaşanan bu zaferle Türkün azmi ve kararlılığı “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”sözüyle, bir kez daha dünyaya anlatılmıştır.Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün komutasındaki Kahraman Türk Ordusu,düşmana karşı tüm gücüyle savaşıp ,215 kiloluk top mermisini tek başına kaldırarak düşmanı geri püskürtmeyi başarmış ,bu da Çanakkale’deki güçlü düşman gemilerini ,aklın zekasıyla denize döşenmiş olan mayınların patlamasını tetikleyerek düşman gemilerinin tek tek batmasına,savaşın seyrinin değişmesine sebep olarak kazanılmış ,deniz ve kara harekatının zaferidir. Düşman kuvvetlerinin boğazları ele geçirme çabaları da bu zaferle hüsranla sonuçlanmıştır.
Türk Milleti bayrak ve vatan bütünlüğü, birlik ve beraberlik çabaları , özgür yaşama kararlılığı ile ,tarihte birçok zorluğun üstesinden gelmiş hiçbir zaman esaret altına girmemiştir.Günümüzde Ülkemizi bölmek isteyen güçlere,Çanakkale destanı örnek olarak gösterilmeli , Vatan için tek yürek olarak birliğimizi korumalıyız.
Gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi, rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz.
Ruhları şad, mekânları cennet olsun!

BELDEMİZDE CORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR.

BELDEMİZDE CORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR.18/03/2020
Dünya çapında virüsün yayılmaması ve ülkemizde alınan önlemler çerçevesinde Bayırköy Beldemizde de CO-VİT 19 virüsüne karşı olarak özel kıyafetli,Belediye Ekiplerimizce,Belediye Hizmet Binası ,toplu taşıma yapan araçlarımız ,Belde Camii,İlk ve Ortaokul binası,Aile Hekimliği Binası 112 Acil Hizmet Binası,eczane,Ptt Şubesi,ATM ler,lokanta,fırın.berber ve halkımızın yoğun olarak sirkülasyonunun yaşandığı parklarda,yolcu duraklarında,marketlerde,alt ve üst geçitlerde ,dönüşümlü olarak yapılan dezenfekte ile ilaçlama çalışmaları,Corona virüsü bitene kadar düzenli olarak yapılmaya devam edilecektir.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,panik yapmadan tedbirlerimizi alarak, yapılan çalışmalar ile virüs ve mikropların yayılmasının önüne geçilmesinin hedeflendiğini,özellikle kişisel hijyene dikkat ederek, korona virüs ile olan mücadeleyi vatandaşlarımızla birlikte sürdürerek Allah’ın izni ile,ülke olarak bu hastalığın önüne geçeceklerini söyledi.

CO-VİT 19 EVE HAYAT SIĞAR

Değerli Vatandaşlarımız!!!
Evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir.Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım.

BAYIRKÖY VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!!
Beldemizde ,oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" koronavirüs tedbirleri nedeniyle ,sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarla, kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

İçişleri Bakanlığı`nın aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının yasaklanması üzerine, oluşturulan Bayırköy Vefa Sosyal Destek Grubu, vatandaşlar için göreve başladı. Görevliler,Beldemizdeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların evlerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve isteklerini not etti. Daha sonra alışveriş yapan ekipler, vatandaşlara ürünlerini teslim etmektedirler.
BAYIRKÖY VEFA SOSYAL DESTEK HATTI İLETİŞİM NUMARALARI:
= BAYIRKÖY “VEFA” SOSYAL DESTEK İLETİŞİM HATTI=
GAZİ MAHALLESİ :
ALİ ÖZDEMİR : 0 535 554 13 53
BURAK ERBERBER : 0 530 010 77 26
HAKAN TEMEL : 0 538 216 66 45
FATİH MAHALLESİ :
AHMET ZENGİN : 0 541 416 83 83
KAAN ÖZKAN : 0 535 699 10 21
SEZAİ YILDIZ : 0 535 824 98 08
SARMAŞIK MAHALLESİ :
KADİR KAYADELEN : 0 537 303 22 20
SELAMİ KUVANÇ : 0 542 248 82 72
EMRE EMREN : 0 539 844 78 88

BELDEMİZDE CORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR.

BELDEMİZDE CORONA VİRÜSÜNE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI YAPILMAKTADIR.18/03/2020
Dünya çapında virüsün yayılmaması ve ülkemizde alınan önlemler çerçevesinde Bayırköy Beldemizde de CO-VİT 19 virüsüne karşı olarak özel kıyafetli,Belediye Ekiplerimizce,Belediye Hizmet Binası ,toplu taşıma yapan araçlarımız ,Belde Camii,İlk ve Ortaokul binası,Aile Hekimliği Binası 112 Acil Hizmet Binası,eczane,Ptt Şubesi,ATM ler,lokanta,fırın.berber ve halkımızın yoğun olarak sirkülasyonunun yaşandığı parklarda,yolcu duraklarında,marketlerde,alt ve üst geçitlerde ,dönüşümlü olarak yapılan dezenfekte ile ilaçlama çalışmaları,Corona virüsü bitene kadar düzenli olarak yapılmaya devam edilecektir.
Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN ,panik yapmadan tedbirlerimizi alarak, yapılan çalışmalar ile virüs ve mikropların yayılmasının önüne geçilmesinin hedeflendiğini,özellikle kişisel hijyene dikkat ederek, korona virüs ile olan mücadeleyi vatandaşlarımızla birlikte sürdürerek Allah’ın izni ile,ülke olarak bu hastalığın önüne geçeceklerini söyledi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında ilaçlama çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Korona virüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını kararlılıkla ve hassasiyetle sürdüren ekiplerimiz , Beldemizdeki bütün cadde ve sokakları, Sağlık Bakanlığı onaylı, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen kokusuz ürünlerle yapılan ilaçlama çalışmalarını, periyodik olarak tekrarlamaktadır.

BAYIRKÖY BELEDİYESİ VEFA SOSYAL DESTEK HİZMET GRUBU

BAYIRKÖY BELEDİYESİ
VEFA SOSYAL DESTEK HİZMET GRUBU HAFTASONU Saat 09:00 - 18:00
İLETİŞİM NUMARALARI.
EVDE KAL,GÜVENDE KAL BAYIRKÖY

cuma mesajı

Allah`ım kardeşi kardeşten uzaklaştıran,evladı,anneyi,babayı,birbirinden uzaklaştıran,akrabayı birbirinden uzaklaştıran,bizleri camiden,cuma dan uzaklaşmamıza sebep olan, bu salgın virüs hastalığını başımızdan defeyle Ya Rabbim.
Ramazan`ı Şerif`e kadar orucumuzu salgın hastalık kalmadan sağlıklı şekilde sana şükrederek tutmayı nasip eyle.
Sana el açıp dua eden amin diye yalvaran kullarının dualarını sen kabul eyle.
HAYIRLI CUMALAR.

Son dakika Corona virüsü tedbirleri,Evde kal TÜRKİYE


Son dakika Corona virüsü tedbirleri,Evde kal TÜRKİYE

ÜCRETSİZ MASKE VE ELDİVEN DAĞITIMI YAPILDI

COVID-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları,evlerinden çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın dışarıya çıkarken maske ve eldiven takmaları ve 3 adım mesafesini koruyarak işlerini görüp mümkün olduğunca temastan kaçınarak evlerine dönmeleri rica olunur.Maske ve eldiven bulamayan vatandaşlarımızın, Belediyemiz zabıtasına yada Bayırköy Sosyal Vefa Destek Grubunu arayarak (0228 283 82 91) gerekli maske ve eldivenler kendilerine verilecektir.

ÜCRETSİZ MASKE VE ELDİVEN DAĞITIMI YAPILDI

COVID-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları,evlerinden çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın dışarıya çıkarken maske ve eldiven takmaları ve 3 adım mesafesini koruyarak işlerini görüp mümkün olduğunca temastan kaçınarak evlerine dönmeleri rica olunur.Maske ve eldiven bulamayan vatandaşlarımızın, Belediyemiz zabıtasına yada Bayırköy Sosyal Vefa Destek Grubunu arayarak (0228 283 82 91) gerekli maske ve eldivenler kendilerine verilecektir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR
07/04/2020
Berat Kandili ,Kurtuluş,af ve arınma gecesi olarak nitelenir .Şaban ayının 15.ci gecesine gelip ,Ramazanın habercisi olarak nitelenen Berat Kandilinde,birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun biçimde yaşandığı ,kırılan kalplerin onarılması,dargınlık , küskünlük ,kin ve nefret duygularının giderilmesi için, vesile olduğu bilinmekedir.Böyle önemli gün ve gecelerde, Yüce Allah`a , bol bol dualar edilip ,Kuranı Kerimler okunmalı , şükür namazları kılınmalıdır.
Hz. Peygamber şöyle buyurur:“Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve `Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim"diye kullarının dua ve isteklerde bulunmasını istemiştir.Berat gecesi hürmetine bizlerde ülkemizde ve dünyada yayılmaka olan covıd-19 dan bir an önce kurtulmasını dilerken hasta olan vatandaşlarımızada yüce Allahın YA ŞAFİ ismiyle bir an önce şifalarına kavuşmalarını temenni ediyorum.
Ülkemizi tehdit eden bütün unsurların son bulması , dilek ve temennisiyle,bilerek veya bilmeyerek işlenen hata ve günahlarımızdan tövbe ederek, Rabbimizin Rahmetine ve Mağfiretine ulaşılması için bir fırsat kapısı olan, Berat kandilinin ,Tüm İslam Alemine ,Ülkemize İlimize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,Selam ve Saygılar sunarım

Covıd 19 virüsü tedbirleri kapsamında,maske dağıtımı yapıldı

Covıd 19 virüsü tedbirleri kapsamında,beldemizdeki bütün Vatandaşlarımıza, Bayırköy Vefa Sosyal Destek Gurubu ve Belediye Ekiplerimiz tarafından maske dağıtımı yapıldı ayrıca, mübarek Berat kandili dolayısıyla da kendilerine kandil ikramı yapıldı.Belediye başkanımız Mustafa YAMAN,bu günlerin de geçeceğini,virüsün bir an önce bitmesi için, sosyal izolasyona ve kişisel hijyene dikkat edilmesi gerektiğini, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmamasını söyleyerek, mübarek Berat gecesinde,edilen duaların kabul olmasını ve bir an önce covıd 19 virüsünün tüm dünyadan ve ülkemizden etkisini kaybetmesini dileyerek,hasta vatandaşlarımıza Yüce Allah`tan şifa dileyip, hayırlı kandiller diledi

Cumamız hayırlı olsun

Ey benim güzel Mevlam,bu güzel gün hürmetine kimin ne sıkıntısı,kimin ne derdi varsa gider,hastalara şifalar ihsan eyle,bu kötü günlerimiz bitsin,bizden razı ol,bizleri affet Ya Rabb`im , dualarımız kabul,Cumamız hayırlı olsun

Polis haftası kutlu olsun

Polis haftası kutlu olsun. Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan`ı her yıl Polis Günü olarak kutlar.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Yaman’dan Koronavirüs Açıklaması

Bilecik Belediyeler Birliği ve Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili açıklama yaptı.

Koronavirüsün insan vücudundaki seyri, Koronavirüse karşı dünyada, ülkemizde ve ilimizde alınan tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yaman, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Covid-19, ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde tespit edildi. Hızla Dünya geneline yayılan hastalık, ülkemizde de Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’nın 11 Mart’ta yaptığı açıklamada, virüsün ortaya çıkışından 90 gün sonra ilk kez Türkiye’de de tespit edildiği açıklandı. Koronavirüsün en yaygın belirtileri, yüksek ateş, halsizlik ve kuru öksürük. Bazı hastalarda bu belirtilere boğaz ağrısı, burun akıntısı, ağrı ve ishal de eşlik ediyor.

“CAN KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ SAĞLANACAKTIR”
Ayrıca, İngiliz Rinoloji Derneği, bazı Covid-19 hastalarında iştahsızlık görüldüğünü, koku ve tat duyusu kayıpları yaşandığını bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüsün ülkelere göre vaka sayısı son bilgilere göre, Dünyada 1 buçuk milyondan fazladır. Ülkemizde de bu anlamda bir dizi tedbir alınmıştır. Bu tedbirler kapsamında da evde kalarak olası büyük can kayıplarının önüne geçilmesi de sağlanacaktır.  Sağlık Bakanımızın Sayın Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre 8 Nisan 2020 Tarihi itibariyle 247 bin 768 test yapılmış olup, 38 bin 226 vaka, bin 492 civarında yoğun bakım hastası, 995 entübe hasta sayısı, bin 846 iyileşen hastamız ve 812 var kaybımız bulunmaktadır.

“PEK ÇOK KONUDA YARDIM YAPILMIŞTIR”

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla yardım kampanyası düzenlenmiştir. Bu kampanya kapsamında birçok aileye gıda, nakdi yardım, maske gibi pek çok konuda yardım yapılmıştır. İlimiz sınırlarında da Sayın Valimiz Bilal Şentürk beyin koordinatörlüğünde bir dizi tedbir alınmıştır.

“MİLLETİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Bu tedbirlere ek olarak, Bilecik Belediyeler Birliğimizce yürütmüş olduğumuz Katı Atık Projemiz kapsamında çöp toplama hizmetini yürüten iş arkadaşlarımın yaptıkları işin kutsallığını göz ardı etmeden göstermiş oldukları üstün gayretten ötürü kendilerine, Belediye Başkanlarımıza, Belediye personellerimize ayrıca gecesini gündüzüne katan Sağlık çalışanları, Polis ve Jandarma personelimize ve bu uğurda küçük de olsa payı geçen herkese Birlik Başkanı olarak Milletimiz adına teşekkür ederim. “HAYAT KAVGASINDA SAĞLIKLI OLMAK İÇİN, EVDE KAL TÜRKİYEM HEM KENDİN HEM BİZİM İÇİN

Mustafa YAMAN
Bayırköy Belediye Başkanı
Bilecik Belediyeler Birliği Başkan

Tüm sağlık çalışanlarımıza binlerce teşekkürler... Allah yardımcınız olsun inşallah

Tüm sağlık çalışanlarımıza binlerce teşekkürler... Allah yardımcınız olsun inşallah

EVDE KAL BAYIRKÖY.

Bahar geldi,insanlar baharın umuduyla, yeşeren ümitleri ile, inşallah daha güzel günlerde hep birlikte otursunlar, eşiyle,dostuyla hoşça vakit geçirsinler diye,parklarımızın bakımlarını yapıyoruz,şu anda evde kalma zamanı, inşallah bu günleri hep birlikte atlatıp, nice güzel baharlar geçireceğiz.EVDE KAL BAYIRKÖY.

EVDE KAL BAYIRKÖY.

Bahar geldi,insanlar baharın umuduyla, yeşeren ümitleri ile, inşallah daha güzel günlerde hep birlikte otursunlar, eşiyle,dostuyla hoşça vakit geçirsinler diye,parklarımızın bakımlarını yapıyoruz,şu anda evde kalma zamanı, inşallah bu günleri hep birlikte atlatıp, nice güzel baharlar geçireceğiz.EVDE KAL BAYIRKÖY.

Sarmaşık mahallemizdeki tüm caddeler ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi

Sarmaşık mahallemizdeki tüm caddeler ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi

trenyolu altındaki arazide çıkan küçük çaplı yangın

Beldemizdeki Göksu taş fabrikasının alt tarafındaki,trenyolu altındaki arazide çıkan küçük çaplı yangın ekiplerimizin anında müdahalesiyle,büyümeden kontrol altına alınarak,söndürüldü.

Ilimize giriş çıkışlar seyahat iznine bağlı olacaktır

T.C.Bilecik Valiliği,Il Hifsisihha Kurulunun almış olduğu karara göre,21 Nisan 2020 Sali günü saat 24:00 ten itibaren Bilecik ilimize diğer şehirlerden giriş çıkış lar,2.ci bir emre kadar ve halkımızın sağlığını korumak ve,virüsün yayılmasını önlemek için durdurulmuştur.Ilimize giriş çıkışlar seyahat iznine bağlı olacaktır.ticari amaçlı,temel gıda,temizlik sağlık malzemeleri ve lojistik malzeme giriş çıkışları gerekli belgelerin gösterilmesi ile sağlanacaktır.Transit geçişler duraklama yapılmadan,yapilabilecektir.Tum halkımıza önemle duyurulur.

Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100 .yılı Kutlama Mesajı.

Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100 .yılı Kutlama Mesajı.

Bu sene dünyada yaşanan Koronavirüs Pandemisi nedeniyle evlerimizde kutlayacak olsak bile aynı coşkuyla 23 Nisanımızı kutlayacağımızı biliyorum ve tüm Milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin göstergesi olmuştur.

En kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, Kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu düşüncelerle tüm Milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Mustafa Yaman
Bayırköy Belediye Başkanı

İstiklal Marşımızı okumak için, tüm halkımızı balkonlara bekliyoruz.

Bu akşam saat 21:00 de 23 Nisan 100.cü yılında,hep birlikte, İstiklal Marşımızı okumak için, tüm halkımızı balkonlara bekliyoruz. . KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK!!!!

Çocuklarımızın Bayramı``nda,onlara küçük birer mutluluk hediye ettik

Bu akşam tüm Ülkemizde olduğu gibi Bayırköy Beldemizdede saat 21.00 da Belediye meclis üyelerimizle Belediyemiz önünde halkımızında evlerinden katılımlarıyla hep birlikte İstiklal Marşımızı söyledik Daha sonrada Belediye meclis üyelerimizle beldemizdeki çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik çocuk bayramlarını kutlayarak Kızılay ımızın onlar için hazırladığı hediyeleri taktim ettik

cuma mesajı

Mübarek Ramazan ayı; sana vücudunun sıhhat ve selameti olan "az yemeğe"... Ruhunun sıhhat ve selameti olan "günahsiz olmaya".... dininin sıhhat ve selameti olan "Peygamber Efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya" vesile olsun inşallah.Hayırlı Cumalar

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN 11 AYIN SULTANI MÜBAREK RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJIDIR.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN 11 AYIN SULTANI MÜBAREK RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJIDIR.
Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur ayı ,11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazan ayı, barış, kardeşlik , birlik ve beraberlik duygularının hat safhaya ulaştığı manevi bir aydır.
Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın ve barışın adı olan Ramazan ayında ,ülkemizde huzurun ve kardeşliğin daha da güçlenmesini diler, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın Beldemize, Ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni eder, Karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden, tüm yeryüzünü etkileyen korona virüsünden, Ramazan-ı Şerif’i vesile ederek içten ve samimi dualarımızla, kurtulunmasını, Yüce Allah’tan niyaz eder,saygılar sunarım.

1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenIi bir geIecek için mücadeIe günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz.

6 MAYIS HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

6 MAYIS HIDIRELLEZ BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Bilecik Valiliği BASIN DUYURUSU İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Bilecik Valiliği BASIN DUYURUSU
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

06.05.2020
İl Hıfzıssıhha Meclisi 05.05.2020 tarihinde saat 13.00`da Vali Bilal Şentürk başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

20/04/2020 tarihli ve 0661-04-15 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya ve Bolu il sınırlarından kara ve demir yolu ile (toplu ulaşım araç, özel araç, ve yaya vb.) ilimize yapılacak olan tüm giriş ve çıkışların 21 Nisan 2020 Salı günü saat 14.00`dan itibaren ikinci bir karara kadar durdurulması kararı alınmıştı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü 04/05/2020 tarih ve E.7517 sayılı genelgesi gereği Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya ve Bolu il sınırlarından kara ve demir yolu ile (toplu ulaşım araç, özel araç, ve yaya vb.) ilimize yapılacak olan tüm giriş ve çıkışların durdurulması kararının sonlandırılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

65 yaş üstü,20 yaş altı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, belirli tarih ve saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması istisnası

65 yaş üstü,20 yaş altı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, belirli tarih ve saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması istisnasıİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine Pazar Yerleri konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeyle pazarlarda giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye malzemelerinin satışının kısıtlanmasına ilişkin alınan karar 11 Mayıs``tan itibaren kaldırdı.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Pazar Yerleri" konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgeyle pazarlarda giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye malzemelerinin satışının kısıtlanmasına ilişkin alınan karar 11 Mayıs`tan itibaren kaldırdı.

11 Mayıs 2020 Pazartesi günü sabah 09.00 itibariyle giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının yapılabilmesi için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27`nci ve 72`nci maddeleri uyarınca gerekli kararları alacak.

Bakanlık valiliklerden,konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilmesini, daha önceki genelgelerle getirilen kurallar doğrultusundauygulamanın eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinive bu doğrultu da pazarların sürekli denetlenmesini istedi.

Tedbirlere uymayanlaraUmumi Hıfzıssıhha Kanununun 282`nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195`inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

cuma mesajı

Hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini, nasip eyle ya Rabbim. Hayırlı cumalar.

kadir gecesi

Mübarek Kadir gecemizi idrak ettiğimiz bu gecede tüm meclis üyelerimizle beldemizde yaşayan vatandaşlarımızı tek hane hane gezerek Hem mübarek Kadir gecelerini hemde yaklaşan Ramazan bayramlarını tebrik ettik Kendilerine hazırladığımız kahve şeker ve Enerji bakanlığımızın son dezenfekte ürünü olan borellerimizi taktim ettik Rabbim tüm ibadetlerimizi kabul eylesin

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJIDIR.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJIDIR.
Kadir Gecesi, İslam güneşinin, Kuran meşalesinin dünyayı aydınlatmaya başladığı, Kur’an-ı Kerim’de buyrulduğu gibi, bin aydan daha hayırlı mübarek bir gecedir. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Dünya üzerindeki savaş ve şiddet olaylarının son bulmasına, bu mübarek günlerde Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ibadete kapatılan camilerimizin tekrar ibadete açılmasına,virüs nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,hastalarımıza acil şifalar diliyor,bu mübarek gecenin, akan gözyaşlarının bir an önce son bulmasına vesile olmasını diliyorum.
Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutlar, ülkemize, ilimize , beldemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle saygılar sunuyorum..

Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100 .yılı Kutlama Mesajı.

Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100 .yılı Kutlama Mesajı.

Bu sene dünyada yaşanan Koronavirüs Pandemisi nedeniyle evlerimizde kutlayacak olsak bile aynı coşkuyla 23 Nisanımızı kutlayacağımızı biliyorum ve tüm Milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin göstergesi olmuştur.

En kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, Kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu düşüncelerle tüm Milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Mustafa Yaman
Bayırköy Belediye Başkanı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN 11 AYIN SULTANI MÜBAREK RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJIDIR.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN 11 AYIN SULTANI MÜBAREK RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJIDIR.
Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur ayı ,11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazan ayı, barış, kardeşlik , birlik ve beraberlik duygularının hat safhaya ulaştığı manevi bir aydır.
Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın ve barışın adı olan Ramazan ayında ,ülkemizde huzurun ve kardeşliğin daha da güçlenmesini diler, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın Beldemize, Ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni eder, Karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden, tüm yeryüzünü etkileyen korona virüsünden, Ramazan-ı Şerif’i vesile ederek içten ve samimi dualarımızla, kurtulunmasını, Yüce Allah’tan niyaz eder,saygılar sunarım.

işçi bayramı

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenIi bir geIecek için mücadeIe günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz.

Bayırköy Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın Anneler Günü Mesajı...

Bayırköy Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın Anneler Günü Mesajı...

Canım annem ve şehit annelerimiz başta olmak üzere, bizlerin üzerinde en fazla emeği hakkı olan tüm annelerimizin anneler gününü tebrik ediyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.”


Mustafa Yaman – Bayırköy Belediye Başkanı

0-16 Mayıs tarihleri arası her yıl Engelliler Haftası

10-16 Mayıs tarihleri arası her yıl Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.Engelli kardeşlerimizin toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını , yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanarak, engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyoruz.

Koronavirüsle mücadelede canlarını ortaya koyan ,Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan tüm hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

Koronavirüsle mücadelede canlarını ortaya koyan ,Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan tüm hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

Köylü Milletin Efendisidir

Köylü Milletin Efendisidir"
Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren , emeğini üretime geçiren çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun

14 Mayıs eczacılık Haftası

14 Mayıs eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe ömür, emek ve gönül vermiş, çok değerli hizmet ve gayretleriyle seviye ve değer kazandırmış, katkı sağlamış eczacılarımızın, Eczacılar Günü kutlu olsun.

Bilecik Belediyeler Birliği Toplantısı,sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyeler Birliği Toplantısı,sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.
Konuyla ilgili olarak,Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN yaptığı açıklamada:
Bilecik Belediyeler Birliği toplantımızı Bilecik valimiz sayın Bilal Şentürk beyin Bilecik Milletvekilimiz aynı zamanda Öndeki dönem Birlik başkanımız sayın Selim Yağcı beyin Çevre ve şehircilik il müdürümüz sayın Mustafa Budak beyin il ilçe ve Belde belediye başkanlarımızın il genel meclis başkanımızın katılımlarıyla Bilecik il genel meclis toplantı salonunda gerçekleştirdik Biosun Katı Atık berteraf tesisindeki son durumun görüşüldüğü toplantımızda tesis hakkında Uluslararası Bağımsız denetim firmasına yaptırdığımız denetim raporu değerlendirilmesi Biosun yetkilileri ile birlikte yapıldı Ülkemizin katı atık bertaraf konusundaki en önemli tesislerinden biri olan tesisimizin daha iyi daha verimli çalışması için aldığımız kararların hayırlara vesile getirmesini temenni ediyorum Toplantımıza teşrifleri ile Birliğimize desteklerini esirgemeyen Başta Bilecik valimiz ve Bilecik Milletvekilimiz olmak üzere tüm başkanlarımıza ve Biosun yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum,dedi

arazi yolları bakım çalışması

Arazi yollarımızın bakım çalışması yapılarak ,çalışmalar esnasında kapanan sulama kanallarıda ekiplerimiz tarafından açıldı.

Sokağa çıkma kısıtlaması

İçişleri Bakanlığından 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelge!
Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.
22.05.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR.

1- Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21.05.2020 Perşembe ve 22.05.2020 Cuma
günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00`a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

2- Kısıtlamanın olduğu 23.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

3- 24.05.2020 Pazar, 25.05.2020 Pazartesi ve 26.05.2020 Salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacaktır.

4- 23.05.2020 Cumartesi, 24.05.2020 Pazar, 25.05.2020 Pazartesi ve 26.05.2020 Salı günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir.)

5- Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalması esastır.

6- Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem uygulanacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü `` nün, 4.yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ` nün, 4.yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. 14/07/2020
Yüce milletimiz,Milli birlik ve beraberliğimize ,özgürlük ve bağımsızlığımıza göz diken ,gerek içerde,gerekse dışardaki hain güçleri,Cumhurbaşkanımız sn Recep Tayyip ERDOĞAN’ın”TEK BAYRAK,TEK DEVLET,TEK MİLLET,TEK VATAN “ilkesiyle, ,vatanı uğruna,göğsünü ve gövdesini hiç düşünmeden siper edip, Milletimizin birlik ve beraberliğiyle tek yumruk olarak ,yaşanan o kara gecede, hain darbe girişimini geri püskürtüp, Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen hain kalkışmayı,hain oyunları bozmuştur.
251 şehitimizin ve binlerce gazimizin yazdığı 15 Temmuz destanı, tarihimize şanlı bir sayfa olarak yazılmış,Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Yüce Türk Milletinin Bağımsızlık ve vatan uğruna çoluk, çocuk ,kadın,genç, yaşlı demeden canlarını hiçe sayarak,yurdunu savunmaya hazır olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın’
dizelerindeki gibi ,vatanı uğruna,şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.
Rabbim o günleri bizlere bir daha yaşatmasın., Allah tüm gazilerimizden razı olsun, milli birliğimiz inancımız daim olsun.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
15 Temmuz Çarşamba günü akşam saatlerinde keşif ve gözetleme yapmak üzere Van Ferit Melen Havalimanı`ndan kalkan ve içerisinde 2`si pilot , 5 teknik personel ile birlikte 7 emniyet mensubumuzun bulunduğu keşif uçağı,akşam saat 11 :00 civarlarında, Artos Dağına çarparak kırıma uğrayan uçakta hayatlarını kaybetmişlerdir.Ayrıca bir acı haberde Siirt`ten geldi.Siirt Pervari İlçesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 Özel Harekat Polisimiz şehit düşmüştür.Kahraman şehitlerimize Allah`tan rahmet dilerken,ailelerine sabır diliyoruz.Milletimizin başı sağ olsun."

Bilecik İl Müftümüz Ali ziyaret

Bilecik İl Müftümüz Ali ERHUN,Belde Cami İmamhatibi ve Müezzini ,Bayırköy Cami Onarım,Bakım,Yaşatma Derneği Yönetimi ile birlikte Belediye Başkanımız Mustafa YAMAN`ı makamında ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığı``ndan duyuru!!

İçişleri Bakanlığı`ndan duyuru!!