Bayırköy Belediyesi Resmi Web Sitesi

Haberler & Duyurular


BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA YAMAN IN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJIDIR
07/04/2020
Berat Kandili ,Kurtuluş,af ve arınma gecesi olarak nitelenir .Şaban ayının 15.ci gecesine gelip ,Ramazanın habercisi olarak nitelenen Berat Kandilinde,birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun biçimde yaşandığı ,kırılan kalplerin onarılması,dargınlık , küskünlük ,kin ve nefret duygularının giderilmesi için, vesile olduğu bilinmekedir.Böyle önemli gün ve gecelerde, Yüce Allah`a , bol bol dualar edilip ,Kuranı Kerimler okunmalı , şükür namazları kılınmalıdır.
Hz. Peygamber şöyle buyurur:“Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve `Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim"diye kullarının dua ve isteklerde bulunmasını istemiştir.Berat gecesi hürmetine bizlerde ülkemizde ve dünyada yayılmaka olan covıd-19 dan bir an önce kurtulmasını dilerken hasta olan vatandaşlarımızada yüce Allahın YA ŞAFİ ismiyle bir an önce şifalarına kavuşmalarını temenni ediyorum.
Ülkemizi tehdit eden bütün unsurların son bulması , dilek ve temennisiyle,bilerek veya bilmeyerek işlenen hata ve günahlarımızdan tövbe ederek, Rabbimizin Rahmetine ve Mağfiretine ulaşılması için bir fırsat kapısı olan, Berat kandilinin ,Tüm İslam Alemine ,Ülkemize İlimize ve Beldemiz Halkına Hayırlara vesile olmasını diler,Selam ve Saygılar sunarım

Diğer Başlıklar